Zapowiadane zmiany w przepisach
dla osób, które uzyskają prawo jazdy od 2018*
  • przez 2 lata od uzyskania prawa jazdy, jeśli kierowca otrzyma 2 mandaty, będzie kierowany na powtórny egzamin państwowy na prawo jazdy;
  • między 4 i 8 miesiącem posiadania prawa jazdy, każdy zobowiązany będzie odbyć szkolenie dodatkowe w ODTJ (Ośrodek Doszkalania Techniki Jazdy);
  • jazda z zielonym listkiem przez 2 lata od uzyskania prawa jazdy;
  • przez 2 lata od uzyskania prawa jazdy, ograniczenie prędkości w mieście do 50km/h, 80km/h drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza obszarem zabudowanym, 100km/h na autostradach i drogach ekspresowych;
  • przez 8 miesięcy od uzyskania prawa jazdy nie można podejmować pracy zawodowej jako kierowca.


Liczy się data wydrukowania prawa jazdy czyli:
 
Proszę Nam zaufać. Gdy jest planowana zmiana przepisów, bardzo dużo ludzi decyduje się szybko zrobić uprawnienia do kierowania samochodami, żeby zdążyć przed zmiana przepisów. Przychodzą zarówno nowi kursanci jak i osoby, które zawiesiły z różnych przyczyn kurs, a decydują się wrócić na zajęcia. W Ośrodkach Egzaminacyjnych robią się kolejki i trzeba długo czekać na egzamin.

Co zrobić aby zdążyć? ZACZĄĆ KURS NA PRAWO JAZDY KATEGORI B JAK NAJSZYBCIEJ! Od pierwszego telefonu do Szkoły Jazdy do wsunięcia Prawa Jazdy do portfela mija czas od 3 do 12 miesięcy, średnia to 5 miesięcy. I nie zależy to od OSK Nauka Jazdy Gocław. Bo my robimy wszystko co się da :)

Po kolei:

  1. Przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy należy wyrobić nr. PKK (Numer PROFILU KANDYDATA NA KIEROWCĘ), aby go uzyskać trzeba zrobić badanie u lekarza specjalisty (sprowadzamy takiego), pójść do Urzędu Miasta gdzie jesteśmy zameldowani i złożyć odpowiednie wnioski. Urząd ma 2 dni robocze na wydanie nr. PKK. - średnio zebranie wszystkich dokumentów i odbiór nr. PKK trwa tydzień.
  2. Kurs podstawowy ma 30h teorii i 30h jazd. - średnio trwa 2,5 - 3,5 miesiąca, to zależy ile czasu wolnego ma kursant.
  3. Egzamin Państwowy, teorię i praktykę można zdać jednego dnia lub rozbić to na dwie osobne daty - średnio trwa to od 2 tygodni do pół roku (to zależy od ilości powtórzeń egzaminu i okresu oczekiwania na kolejny egzamin), WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) ma obowiązek wyznaczyć termin na egzamin w ciągu nie później niż 30 dni roboczych, może być wcześniej, ale ma możliwość 30 dni na wyznaczenie terminu.
  4. Gdy mamy wynik egzaminu praktycznego "pozytywny". WORD wysyła tę informację drogą elektroniczna do Starosty. Ten potwierdza możliwość wydania prawa jazdy i przesyła informację do PWPW.
  5. Prawo jazdy drukuje PWPW (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych) ma 30 dni roboczych na wydrukowanie dokumentu, od daty uzyskania wyniku pozytywnego na arkuszu przebiegu egzaminu praktycznego państwowego. PWPW drukuje różne dokumenty dla obywateli całej Polski.


O tym czy zmiana przepisów będzie Państwa dotyczyć, decyduje data wydrukowania prawa jazdy!

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych kursów.
OSK NAUKA JAZDY GOCŁAW


*Zapowiadane zmiany miały wejść w czerwcu 2018, nastąpiło przesunięcie wejścia przepisów. Data zostanie podana na 3 miesiące przed wejściem przepisów, w ciągu dwóch lat, za pomocą komunikatu na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.