FAQ

 

Do kursu na prawo jazdy można przystąpić 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. Ale tak samo jak osobę pełnoletnią obowiązuje numer PKK. Który jest wydany najwcześniej na równo 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Tak można uzyskać nr. PKK bez adresu zamldowania. Procedura wydania nr. PKK trwa wtedy dłużej.

Numer PKK należy dostarczyć przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w OSK. Dostarczyć można osobiście, za pomocą, emaila lub sms. Numer PKK musi być pobrany przez OSK przed rozpoczecia pierwszych zajęc. Liczy się data i godzina poprania numeru PKK przez OSK.

Zajęcia praktyczne można rozpocząć po ukończeniu zajęć teoretycznych i wykazaniu się 80% znajomością przepisów drogowych.

Zajęcia praktyczne są umawiane z każdym kursantem indywidualnie, dopasowane do jego plany dnia (szkoły, pracy, zajęć dodatkowych i domowych).

Nasi instruktorzy jeżdżą od 7.30 do 20.00. Instruktorzy pracują w różnych przedziałach godzin. Każdy  pracuje 8h dziennie.
Instruktora prowadzącego dopasowujemy pod względem godzin w jakich możecie Państwo jeździć. Jeśli macie wolne ranki kierujemy Państwa do instruktora który jeździ od 7.30 lub 8.00, natomiast jeśli pracujecie/uczycie się do 16.00 lub 17.00 kierujemy Państwa do instruktora który jeździ do 18.00 lub 20.00.
Poroszę Pamiętać  że najwięcej wolnych godzin mamy miedzy 10.00 a 14.00, jeśli macie Państwo możliwość przerwy w pracy, zwolnienia się z lekcji lub po prostu macie wtedy wolny czas, serdecznie zapraszamy.
Jazdy w tych godzinach mają ten plus że nie ma korków, jest jasno, nie jesteście zmęczeni po całym dniu pracy, i przede wszystkim są wolne terminy.

W soboty jeździmy w godzinach porannych do 14.00. Zastrzegamy sobie że nie jest to też każda sobota w miesiącu.
W niedziele mamy tylko 2dwuch instruktorów, którzy zdecydowali się jeździć w niedzielę i również nie jest to każda niedziela w miesiącu.
Kwestia długich weekendów i świąt typu „3 maja” to jest kwestia do uzgodnienia.

Doświadczenie nauczyło nas że kursanci zapisują się na takie długie weekendy, my rezerwujemy czas dla Państwa, ale jak nagle pojawia się piękna pogoda 80% odwołuje na ostatnią chwilę zaplanowane jazdy. Rezerwujemy dla Państwa czas, prosimy o rozsądne planowanie potań. My też czasem jesteśmy zwykłymi ludźmi jak Państwo :)

Do egzaminu państwowego teoretycznego można przystąpić po ukończeniu kursu. Ukończenie kursu obejmuje 30h zajęć teoretycznych, 30h zajęć praktycznych i wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny zdany pozytywnie.

W myśl akturlanych przepisów. Kurs zakończony wynikiem pozytwynym, jest ważny bezterminowo. Do egzaminu państwowego można podejść w wybranym przez siebie terminie. 

Jeśli decydujecie się Państwo na opłatę w ratach, nie ponosicie z tego tytułu zadnych dodatkowcyh opłat.

I ratę należy wnieść do peirwszego dnia zajęć, w wysokości 500zł.
II ratę należy wnieść do ostatniego dnia zajęć teoretycznych, w wysokości 500zł.
III ratę nalezy wnieść do 5h zajęć praktycznych, reszta należności.

Badanie lekarskie kosztuje 200 zł, nie zależnie do opłaty za kurs. Według ustawy z 18.07.2104 badanie lekarskie przed kursem na prawo jazdy kosztuje 200 zł, nie więcej ani mniej, opłata uiszczona powinna być lekarzowi przeprowadzającemu badanie. Potwierdzenie opłaty to paragon fiskalny/faktura/rachunek. Badanie to również w przychodni z ubezpieczeniem NFZ kosztuje 200zł.

Badanie powinno być wykonane przez lekarza, który ma uprawnienia wydawania zaświadczeń, osobom ubiegających się o prawo jazdy.

W przypadku rezygnacji kursu, zwrot pieniędzy następuje po zwrocie paragonu fiskalnego, proporcjonalnie do wykorzystanej części kursu.